Hypomaléři +420 603 486 821 Infolinka Praha 1 Václavské náměstí 1, Palác Koruna
cz en

Archiv novinek

Zdražování hypoték končí. Zatím.

leden 2019/

Rostoucí skepse na finančních trzích snižuje bankám náklady na financování půjček na bydlení. Sazby hypoték se tak mohou snížit.

Zájemci o hypotéku si mohou vydechnout. Bankám během posledních dvou měsíců podstatně zlevnily zdroje, ze kterých financují půjčky na bydlení. Po více než půlroce se tak v Česku otevřel prostor pro snížení sazeb z hypotečních úvěrů. První bankovní domy se už tímto směrem vydaly a další vyčkávají. Úroková vstřícnost českých bank by mohla vydržet celé první pololetí. Děje se tak kvůli tomu, že svět začal skeptičtěji nahlížet na svůj budoucí hospodářský růst.

Horší nálada nahrávající nízkým úrokům dorazila i do Česka. Časově omezenou nabídku na necelé dva týdny se zvýhodněním dvou desetin procentního bodu letos představila Hypoteční banka. Bez časového omezení šla v lednu s úroky dolů i banka UniCredit.

"Nevylučujeme, že současné podmínky na trhu využijeme pro časově omezenou akční nabídku," uvádí mluvčí Komerční banky Pavel Zúbek.

Všeobecnou oblevu sazeb může odstartovat Česká národní banka, pokud na počátku února dále nezvýší sazby. Snížení sazeb pak nevylučuje ani Hypoteční banka.

Nejméně přály finanční trhy zájemcům o hypoteční úvěr v závěru listopadu, kdy banky financovaly další půjčky nejdráže za posledních sedm let. Pak se situace na trzích dramaticky změnila a cena peněz pro banky se od té doby do konce minulého týdne snížila takřka o pětinu.

"Finanční trhy očekávají, že nejen ČNB, ale i hlavní centrální banky ve světě ve světle narůstající skepse týkající se hospodářského vývoje zpomalí růst úrokových sazeb," říká hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář s tím, že alespoň v prvním pololetí neočekává růst hypotečních sazeb. Samy banky nepočítají s větším zdražováním ani ve druhém pololetí.

"Do konce roku dojde jen k mírnému nárůstu sazeb," předpokládá šéf Raiffeisen stavební spořitelny Jan Jeníček. Po celé loňské druhé pololetí přitom hypotéky zdražovaly. V prosinci dokonce poskočil Hypoindex společnosti Fincentrum meziměsíčně nejvíce za posledních deset let.

Naši partneři

Mbank-logo
Modra-pyramida
Oberbank_300
RB-st
csob
equa-bank
facebook-logo-for-share
hypotecni-banka
kb
logo_share_1500
logowustenrotobecne
moneta-money-bank-logo
rb
sberbank-logo
unicredit

Kontaktní formulář

Vaše jméno Váš email Telefon
Vaše zpráva

Praha 1 / Palác Koruna
Hypomakléři.cz, s.r.o.

Palác Koruna, vchod A
Václavské náměstí 1, Praha 1

Mobil +420 603 486 821
Telefon +420 236 033 633
E-mail info@hypomakleri.cz

Praha 1 / ul. Spálená
Hypomakléři.cz

Spálená 97/29
Praha 1, 110 00

Mobil: +420 739 251 577
E-mail: martin.pol@hypomakleri.cz

Praha 1 / Palác Koruna
Hypomakléři.cz, s.r.o.

Palác Koruna, vchod A
Václavské náměstí 1, Praha 1

Mobil +420 603 486 821
Telefon +420 236 033 633
E-mail info@hypomakleri.cz

Praha 1 / ul. Spálená
Hypomakléři.cz

Spálená 97/29
Praha 1, 110 00

Mobil: +420 739 251 577
E-mail: martin.pol@hypomakleri.cz
 

Chci získat nejlepší úrok

Vaše jméno
Váš email
Telefon

10 rad, kterých se vyvarovat při vyřizování hypotéky - ke stažení zdarma

Bez kontaktu to nejde!

E-mailTelefon

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím