Hypomaléři +420 603 486 821 Infolinka Praha 1 Václavské náměstí 1, Palác Koruna
cz en

Archiv novinek

Equa bank opět nabízí 100% hypotéku. Co je nutné k získání?

 květen 2018/

Equa bank v letošním roce čeká u hypoték stagnaci kvůli rostoucím úrokovým sazbám. Právě proto přichází na trh s novým finančním produktem. Za jakých podmínek budou moci klienti opět získat 100% hypotéku?

Banka letos očekává sjednání hypotečních úvěrů o objemu 220 až 225 miliard korun. Jejich výše přitom v roce 2017 činila 226 miliard. Nejsou to ale jen úrokové sazby, které stojí za tímto poklesem. Na vině je i regulace hypoték Českou národní bankou. V průzkumu navíc vyšlo najevo, že vlastní bydlení nemají tři ze čtyř mladých lidí. Díky unikátnímu produktu Hypotéka PLUS se tak Equa bank rozhodla umožnit svým klientům získat až celou požadovanou částku na nemovitost. Má to ale háček.

Hypotéka na 100 % ceny nemovitosti od Equa bank

zdroj: Hypoidnex + analýza Equa bank


Jak budou vysoké úroky v roce 2018?
Letošní první čtvrtletí bylo co do objemu sjednaných hypoték historicky druhé nejsilnější (51,7 miliard korun). „Silnější byl pouze první kvartál roku 2017 (57,6 miliardy korun), který ovlivnil očekávaný růst úrokových sazeb a předem avizovaná regulace hypoték Českou národní bankou. Oba tyto faktory ovlivňovaly prodeje nemovitostí a objemy nových hypoték již po celý rok 2016 s tím, že na přelomu let 2016 a 2017 prodeje kulminovaly,“ komentuje vývoj trhu Ondřej Hák, ředitel produktů a rozvoje obchodu Equa bank.

„Koncem letošního roku by se průměrná úroková sazba hypoték mohla pohybovat mezi 2,4 a 2,75 % p. a., přičemž očekávání růstu úrokových sazeb udržuje silnou poptávku navzdory regulovanému LTV,“doplňuje Hák. I přes zvyšující se úrokovou sazbu Equa bank očekává, že budou prodeje hypotékdosahovat v následujících 3 čtvrtletích podobných hodnot jako v loňském roce.

Hypotéka na 100 % ceny nemovitosti od Equa bank

zdroj: Hypoidnex + analýza Equa bank

Hypotéka na 100 % ceny nemovitosti
Díky tomu, že banka v roce 2018 původně nepředpokládala nárůst objemu úvěrů na bydlení, přichází na trh s novou Hypotékou PLUS, která po dlouhé době opět nabízí až 100 % financí na pokrytí kupní ceny nemovitosti, a to aktuálně také jako jediná na trhu. Většina mladých tak už nebudete muset mít našetřený určitý podíl z ceny, nýbrž pouze 4 % na daň z nabytí nemovitosti.

Že je to příliš lákavá nabídka? Ano. Ale ani v tomto případě se nic neobejde bez podmínek. Tou hlavní pro získání celé kupní ceny je spoluúčast rodičů. Pro rodiče a osoby blízké poskytuje banka garanci vyvázání nemovitosti po splacení části hypotéky při splnění podmínek sjednaných ve smlouvě. Samozřejmostí je možnost mimořádné splátky zdarma za účelem vyvázání nemovitosti.

Spoluúčast rodičů na hypotéce dětí?
Podle průzkumu Equa bank nemají tři čtvrtiny (74 %) mladých Čechů ve věku 20 až 35 let vlastní bydlení. O jeho pořízení uvažuje 57 % z nich, 42 % jej chce financovat hypotékou. Každý desátý (11 %) přitom uvažuje, že by ji zastavil majetkem svých příbuzných. Dvě třetiny mladých lidí, které zvažují úvěr na bydlení, mají rodiče, jež vlastní vhodnou nemovitost nezatíženou hypotékou. Pouze 10 % respondentů uvedlo, že nemá ve svém blízkém okolí nikoho, kdo by jim pomohl získat půjčku zástavou majetku.

„Průzkum ukázal, že zastavení nemovitosti rodičů nebo blízkých osob, je pro zájemce o hypotéku především psychologickou bariérou, neboť nechtějí dát do zástavy cizí majetek na desítky let. Pokud je ale banka ochotna po splacení určité výše hypotéky druhou nemovitost ze zástavy vyvázat, pak by tuto možnost zvažovalo 44 % zájemců o hypotéky. Proto jsme se rozhodli uvést na trh Hypotéku Plus, která tuto variantu vyvázání se ze zástavy umožňuje,“ doplnil Ondřej Hák.

Vklady na katastr nemovitostí zdarma
Další novinkou, kterou Equa bank nabízí svým klientům, je nejen vyřízení, ale rovněž finanční úhrada dokumentů z Katastru nemovitostí. Klienti tak nemusí hradit vklad zástavního práva ve prospěch banky ani výpis z katastru nemovitostí po vyčerpání hypotéky.

To ovšem není to jediné, co je zdarma. Equa bank se v roce 2018 opravdu činí a skutečně jí jde o získání nových klientů. Dalším lákadlem je nulový poplatek za zřízení hypotéky (pouze do konce akce), zdarma vedení účtu včetně správy hypotečního úvěru a čerpání.

Navýšení stávající hypotéky
Poslední novinkou, kterou si Equa bank pro své klienty připravila, je možnost navýšení stávající hypotéky až do výše 90 % ceny nemovitosti. K tomu není potřeba žádné nové ocenění nebo zástavní smlouva. Navýšení je poskytnuto se zvýhodněnou úrokovou sazbou.

 

Zdroj: https://www.finance.cz/509611-hypoteka-plus-equa-bank/ 

Naši partneři

Mbank-logo
Modra-pyramida
Oberbank_300
RB-st
csob
equa-bank
facebook-logo-for-share
hypotecni-banka
kb
logo_share_1500
logowustenrotobecne
moneta-money-bank-logo
rb
sberbank-logo
unicredit

Kontaktní formulář

Vaše jméno Váš email Telefon
Vaše zpráva

Praha 1 / Palác Koruna
Hypomakléři.cz, s.r.o.

Palác Koruna, vchod A
Václavské náměstí 1, Praha 1

Mobil +420 603 486 821
Telefon +420 236 033 633
E-mail info@hypomakleri.cz

Praha 1 / ul. Spálená
Hypomakléři.cz

Spálená 97/29
Praha 1, 110 00

Mobil: +420 739 251 577
E-mail: martin.pol@hypomakleri.cz

Praha 1 / Palác Koruna
Hypomakléři.cz, s.r.o.

Palác Koruna, vchod A
Václavské náměstí 1, Praha 1

Mobil +420 603 486 821
Telefon +420 236 033 633
E-mail info@hypomakleri.cz

Praha 1 / ul. Spálená
Hypomakléři.cz

Spálená 97/29
Praha 1, 110 00

Mobil: +420 739 251 577
E-mail: martin.pol@hypomakleri.cz
 

Chci získat nejlepší úrok

Vaše jméno
Váš email
Telefon

10 rad, kterých se vyvarovat při vyřizování hypotéky - ke stažení zdarma

Bez kontaktu to nejde!

E-mailTelefon

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím