Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky je splacení existující hypotéky jiným hypotečním úvěrem s odlišnými, obvykle výhodnějšími, hypotečními podmínkami. Většina bank v současnosti nabízí produkty zvýhodněného refinancování hypotéky. S ohledem na komplexnost naší nabídky a konkurenční boj bank na trhu hypoték, refinancováním hypotéky zajistíme našim klientům výhodnější podmínky hypotečních úvěrů.

 

Proč se rozhodnout pro refinancování hypotéky 

Blíží se doba výročí Vaší fixní úrokové sazby - nastává ideální doba na refinancování hypotéky

Nečekejte, až Vám banka oznámí vypršení Vaší pevné úrokové sazby a nabídne Vám nové sazby pro následující fixní období. Banky většinou oznamují konec fixace hypotečních sazeb velmi pozdě (2 max. 3 týdny před uplynutím fixní lhůty) a Vám tak nezbývá čas vyřídit si refinancování hypotéky u jiné banky v případě, že Vaše banka nabízí vyšší hypoteční sazby než konkurence. Doporučujeme si zjistit nabídky pro refinancování hypotéky jiných bank nejméně 3 měsíce před uplynutím fixního období.

Znepokojuje Vás obava z možného růstu úrokových sazeb pro hypoteční úvěry

Již nyní si můžete zablokovat sníženou sazbu na refinancování hypotéky, přičemž novou hypotéku můžete čerpat třeba až za rok. Při současných historicky minimálních tržních úrokových sazbách pro hypotéky si nyní velmi pravděpodobně rezervujete mnohem nižší sazbu pro refinancování hypotéky, než Vám Vaše banka nabídne za 3, 6 nebo 12 měsíců.

Nabídla Vám již banka u Vaší hypotéky příliš vysoké sazby na další úrokové období a refinancování hypotéky se vám tak velmi vyplatí

Hypomakléři.cz s.r.o., hypoteční poradce Vám vyřídí nižší sazbu u jiné banky. Pokud jste si hypoteční úvěry vyřizovali před třemi a více roky je jistě dobrý důvod zvážit refinancování hypotéky. Trh hypotečních úvěrů urazil od té doby již velký kus cesty a je pravděpodobné, že nyní byste získali mnohem příznivější podmínky a nové hypoteční produkty. Tehdy sjednaná hypotéka už tedy pro Vás nebude ta nejvýhodnější hypotéka. Nyní můžete například protáhnout splatnost hypotéky až na 40 let a tím výrazně snížit výši Vaší měsíční hypoteční splátky. Splácení po refinancování hypotéky Vás bude méně zatěžovat a v případě, že nemovitost pronajímáte, bude jednodušší pokrýt splátku hypotéky příjmem z pronájmu.

Další výhody spojené s refinancováním hypotéky

Refinancování hypotéky může nejen nahradit Vaši současnou hypotéku za výhodnější, ale také můžete navíc získat ještě dodatečné prostředky v případě, že současná hodnota Vaší nemovitosti vzrostla či jste nevyužili 100 % hypotéky. Tyto dodatečné prostředky z nové hypotéky můžete navíc utratit za cokoli a není nutné dokládat bance účelovost jako u standardní hypotéky.

V případě, že banka dříve požadovala uzavřít životní pojištění, můžete se ho nyní refinancováním hypotéky zbavit, neboť dnes již banky životní pojištění nevyžadují ani u 100% hypotéky.

Při refinancování hypotéky již nemusíte bance prokazovat příjmy ani platit nový odhad tržní hodnoty nemovitosti, pokud máte originál odhadu u původní hypotéky ne starší než 5 let. Cesta zde je mnohem snazší než při počátečním vyřízení hypotéky.

 

 Náklady na refinancování hypotéky

  • Refinancování hypotéky za Vás kompletně zdarma vyřídíme
  • Nemusíte již platit bance žádný poplatek za poskytnutí hypotéky (úspora cca až 30 000 Kč)
  • U nové hypotéky nemusíte vyřizovat a platit nový odhad, pokud máte původní ne starší než 5 let (úspora cca 5000 Kč)
  • Banka Vám nemůže účtovat žádný poplatek ani pokutu za předčasné splacení hypotéky, při refinancování hypotéky po uplynutí fixní úrokové sazby
  • Pro více informací o výši úvěru, době splatnosti a poplatcích, navštivte naši sekci hypotéky srovnání


Refinancování hypotéky se rozhodně vyplatí, můžete s ním dosáhnout na výhodnější podmínky pro svůj hypoteční úvěr!